Malé internetové stránky o malé sbírce sukulentů.
Crassula

Crassula

Crassula cv. 'Buddha's Temple'
Před dlouhou dlouhou dlouhou dlouhou (hlasitý nádech) dlouhou dobrou jsme si pověděli něco ke konci sezóny. Dnes nadešel konečně čas, říci si něco o jejím začátku.
Jaro mi nikdy nepřišlo tak těžkým předělem pro sukulenty, jakým je podzim. Pokud máme rostliny celý rok ve skleníku, nemění se prakticky nic kromě toho, že začínáme větrat a upravujeme zálivku dle teploty. Větrání je velmi důležité, ale o tom snad někdy příště. Co se zálivky týče, sukulenty, na rozdíl od kaktusů, většinou zaléváme (byť velmi spoře) i během zimy, ale i tak zde platí stejné pravidlo jako u hnojení níže.
Na jaře (obvykle koncem března nebo začátkem dubna) provádím opět postřik proti chorobám a škůdcům. Postup je stejný jako na podzim. Přesto je dobré rostliny řádně překontrolovat (pokud tak nečiníme během zimy).
Zhruba ve stejnou dobu se dle mého úsudku dá již přihnojit. Jako vždy musíte sledovat rostliny, pokud raší a rostou, jsou již probuzené a připravené k růstu. Pokud tomu tak není, s hnojením bych vyčkal na takový čas. V tu dobu můžeme začít i s množením pomocí řízků (ať už jakýchkoliv), jelikož nám do podzimu utvoří malé rostlinky.
Jen s letněním ještě opatrně. Slunko sice přes den hřeje, ale noci jsou hodně chladné, popřípadě může přijít i slabý mráz. Stále platí, že choulostivé druhy přes noc necháváme venku až v druhé polovici května (po „zmrzlých“). Já osobně neletním pod širým nebem. Má to mnoho důvodů, od vlhkosti po slimáky. Ve skleníku je prostě mám pod větší kontrolou a nemusím je kontrolovat každý den, popřípadě je rychle uklízet, když je deštivý týden.
Snad jsem na nic nezapomněl a nový start pěstitelské sezony ať se všem zadaří.
04.04.2016 21:04:52
chenycze
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one